Panasonic Lumix DMC-LX3

 Lumix DMC-LX3

Lumix DMC-LX3

Nowy Jork (21 lipca 2008) – Panasonic wprowadził dzisiaj nowy aparat cyfrowy Lumix DMC-LX3, następca bardzo popularnego i uznanego Lumixa DMC-LX2. Został on zaprojektowany do łatwego i twórczego fotografowania .

DMC-LX posiada obiektyw F2.0 24mm LEICA DC VARIO-SUMMICRON oraz ultra wrażliwą matrycę 10,1-megapikseli, która zostałą specjalnie opracowana dla tego modelu (1/1.63-inch CCD). Dzięki połączeniu wysokiej jakości obiektywu i szerokiej gamy funkcji, które można ustawiac ręcznie nowy Lumix jest idealnym rozwiązaniem dla profesjonalnych fotografów jak i amatorów.

LX3 oferuje nam ultra szerokokątny obiektyw F2.0 24mm LEICA DC VARIO-SUMMICRON. Obiektyw F2.0 jest około dwa razy jaśniejszy od F2.8 dodatkowo obiektyw 24mm rejstruje około 213% większy kąd widzenia niż zwykły aparat 35mm i o 136% większy w porównaniu do aparatów z szerokokątnym obiektywem 28mm.

W LX3 zastosowano Venus Engine IV, który wspiera wysokie czułości i pozwala nowemu Lumixowi na robienie zdjęć w największej rozdzielczości przy czułości ISO 3200, a nawet przy ISO 6400 co pozwala na fotografowanie przedmiotów w ciemnych pomieszczeniach bez konieczności użycia lampy błyskowej. Venus Engine IV wspiera również czas reakcji dzięki czemu można wykonywać zdjęcia seryjne z prędkością 2,5 kl./sek. przy pełnej rozdzielczości.
Łatwy w użyciu joystick operacyjny jest bardzo intuicyjny tak samo jak wszystkie opcje. Wybieranie różnych ustawień aparatu takich jak prędkości migawki, wartość przesłony jest łatwe i szybkie.