Samsung PL70 i PL55

Samsung zaprezentował dzisiaj dwa nowe aparaty – SL720 (PL70) z możliwością kręcenia filmów HD i SL502 (PL55)…

Dwa aparaty, które będą w sprzedaży od sierpnia a ich sugerowana cena to odpowiednio 199 i 149 funtów za PL70 i PL55.
Najciekawszą funkcją jaką posiada SL720 jest zapewne kręcenie filmów HD w trybie 720p z możliwością pauzowania i powracania do nagrywania w każdej chwili. Dodatkowo aparat jest wyposażony w złącze HDMI by ułatwić oglądanie filmów na zewnętrznym wyświetlaczu.


Samsung PL70

Samsung PL55

Pozostałe funkcje w jakie zostały wyposażone oba modele to.

“Smart Auto” – funkcja automatycznie rozpoznaje scenerie i dobiera jeden z pośród jedenastu trybów takich jak: Macro, Portret czy Portret Nocą. Dodatkowo , aby przeglądanie zdjęć było jeszcze szybsze, aparaty zostały wyposażone w możliwość sortowania zdjęć wg. trybów w jakich zostały zrobione.

“Smart Album” – to wbudowany program, który pomoże nam znajdywać i przeglądać zdjęcia w aparacie. Program automatycznie sortuje zdjęcia wg. daty, kolorów, zawartości czy tematu.

Wykrywanie twarzy uśmiechu i mrugnięć – te zaawansowane funkcje sprawiają, że aparat sam wykona dodatkowe zdjęcia gdy ktoś mrugnie oczyma podczas ich wykonywania. Gdy będziemy robić zdjęcie samym sobie, aparat poinformuje nas krótkim piknięciem, gdy twarz znajdzie się w centrum kadru. Dodatkowo w trybie “Smile Mode” aparat sam wykona zdjęcie gdy wykryje uśmiechnięta twarz w kadrze, a w trybie “Beauty Shot” twarze ą automatycznie retuszowane dla poprawy kolorów i kontrastu skóry.

Podwójny system optycznej stabilizacji obrazu sprawie, że wykonanie ostrych zdjęć w warunkach słabego oświetlenia będzie łatwiejsze.