Samsung przedstawia dwie nowości, modele IT100 i PL65

Model IT100 oraz amerykański odpowiednik PL65

Model IT100 oraz amerykański odpowiednik PL65

Kilka dni temu Samsung pochwalił się kilkoma modelami aparatów, wśród których znalazły się dwa całkiem ciekawe. Te stylowe i zaawansowanie technologiczne aparaty, posiadają matrycę o wielkości 12,2 mega pikseli oraz obiektywy z 5 krotnym zoomem optycznym i zakresie ogniskowych 28-140mm dla modelu IT 100, natomiast PL65 sięga 34-175mm. Oba zostały wyposażone w 3″ wyświetlacze LCD oraz podwójną stabilizację obrazu (Optical and Digital Image Stabilization), jednak producent zastrzega że zazwyczaj wystarczy nam tylko stabilizacja optyczna, obie aktywują się jedynie w sytuacjach dużego niedoświetlenia, czy gdy nie chcemy użyć światła błyskowego.

Model IT100 umożliwi nam nagrywanie krótkich filmów w jakości HD 720p ( 1280×720 pikseli w prędkości 30 kl/sek). Dzięki specjalnemu formatowi H.264, kompakt Samsunga nagra dużo więcej sekwencji filmowych niż aparaty konkurencyjnych firm. W modelu PL65 znajdziemy już zwykły format MPEG-4, a filmy będą nagrywane w maksymalnej rozdzielczości 640×480 pikseli. Pozytywem będzie możliwość wykorzystania w obu modelach 5 krotnego przybliżenia oraz optycznej stabilizacji w czasie kręcenia. Oba aparaty posiadać będą program organizujący nasze pliki zarówno wideo jak i zdjęcia (Smart Album), w taki sposób że łatwo będziemy mieć dostęp do plików wg. daty, typu czy nawet podobieństwa tonu koloru.

TUTAJ WSTAW OPIS OBRAZKA
Filmy w nowym formacie starczają na dłużej

Nowe IT100 oraz PL65, będą wyposażone w szereg ustawień automatycznych. Jednym z nich będzie funkcja Smart Auto, która w pełni automatyczny sposób wybierze jeden, najlepszy tryb (z pośród 11”scene mode”) do danego zdjęcia. Poza tym odnajdziemy funkcje jak wykrywanie twarzy (Face Detection), pozwalającą na wykrycie do dziewięciu twarzy w kadrze i ustawienia na nich jak najlepszej ostrości oraz balans bieli, poprawiając kompozycję zdjęcia. Nie zabraknie funkcji mrugnięcia oczami (Bling Detection) czy wykrywania uśmiechu (Smile Shot), która robi zdjęcie automatycznie jeśli w kadrze ktoś się uśmiechnie. W obu aparatach otrzymamy także funkcję Beauty Shot potrzebną w zdjęciach portretowych, rozjaśniającą lub nawet zmieniająca odcień skóry portretowanej osoby.
Oba kompakty będzie można nabyć w marcu w różnych kolorach m.in. model IT100 w srebrnym, czerwonym i czarnym a PL 65 w różowym, szarym srebrnym i czarnym.

TUTAJ WSTAW OPIS OBRAZKA
Beauty Shot, automat który poprawia wygląd zdjęć portretowych

Źródło:www.samsungcamera.com