Samsung wprowadza nowy 14,1 megapikselowy aparat TL34HD

Samsung TL34HD

Samsung TL34HD

Ridgefield Park Nowy Jork, 16 lipiec 2008 – Samsung przedstawił nowy TL34HD, elegancki i potężny kompaktowy aparat cyfrowy z możliwością nagrywania filmów w jakości High Definition. TL34HD oferuje imponującą rozdzielczość 14,1 megapiksela oraz obiektyw Schneider o szerokim kącie 28mm i zoomem optycznym 3.6x. TL34HD opiera się na sukcesie swojego poprzednika NV24HD biorąc zaawansowane funkcje z wielu innych aparatów tworzy całkowicie nowy poziom.

Projektanci się nie oszczędzali i cały aparat wykonali z metalu. Dosępny jest w kilku wersjach kolorystycznych: czarny, srebrny oraz srebrny z akcentem czerwieni co nadaje elegancji temu aparatowi. W aparacie umieszczono wielki 3 calowy, dotykowy wyświetlacz LDC hVGH, który z pewnością ułatwi szybki dostęp do wielu funkcji.

TL34HD daje możliwość zapisu wideo w wysokiej rozdzieczości 720p przy maksymalnej prędkości klatek 30fps. Podczas nagrywania można skorzystać z stabilizatora obrazu, zooma optycznego oraz opcji stopowania nagrywania dzięki której można kręcić filmy do jednego pliku, a nie do kilku klipów. W dodatku TL34HD używa kompresji H.264 kodeka wysokiej rozdzielczości, który stał się standardem branżowym ponieważ pozwala on na trzykrotnie dłuższy zapis niż format MPEG4.
Nagrania wideo z TL34HD można oglądać na telewizorach HDTV. Wystarczy podłączyć aparat do telewizora Samsung za pomocą HDMI CEC (Consumer Electronics Control) i swobodnie przeglądać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Poruszać się po menu można za pomocą samego aparatu jak i pilota od TV.
W TL34HD zastosowano interfejs użytkownika Smart Touch 2,0. W połączeniu z z dotykowym ekranem staje się on bardzo wygodny, a dostęp do różnych opcji jest bardzo intuicyjny.

W TL34HD umieszczono wysokiej jakości 28mm szerokokątny obiektyw Schneidera. W odróżnieniu od standardowych obiektywów 35mm, które są powszechnie montowane w kompaktowych aparatach cyfrowych, TL34HD z 28mm szerokokątnym obiektywem daje konsumentom możliwość, aby rozwijać ich kreatywność . Idealny dla różnych scenariuszy, użytkownicy mogą z łatwością wykorzystać większy kąt widzenia szczególnie w przypadku fotografowania pejzaży , rodziny, lub grupy przyjaciół.

Nowy aparat Samsunga będzie posiadał nową funkcję o nazwie Kosz. Jest to wyjątkowa funkcja, która pozwoli konsumentom odzyskiwać zdjęcia, które zostały przypadkowo usunięte przez pomyłkę. TL34HD automatycznie tworzy folder „Kosz” na karcie pamięci, kóra przechowuje wszelkie usunięte zdjęcia z aparatu. Ta specjalna funkcja pozwala użytkownikom usunąć i przywrócić zdjęcia bez obawy, że zostaną one utracone na zawsze.

Samsung TL34HD zadebiutuje na rynku we wrześniu 2008, a cena sugerowana producenta sięgnie 329,95 dolarów.