Sony A230 zostanie wycofane?

Sony A230

Sony A230

Nieodłącznym elementem świata fotografii są plotki o sprzęcie. Jedna z nich, która wypłynęła z japońskojęzycznego serwisu dc.watch.impress.co.jp mówi, że Sony ma rzekomo odstąpić od produkcji swojej taniej lustrzanki A230. Wiadomość jest tym bardziej rewelacyjna, że bazowy model alfy zagościł na rynku dopiero w połowie zeszłego roku i jak można wnioskować po sklepowych półkach cieszy się popularnością.

Aparat adresowany do początkujących użytkowników pojawił się na fali wdrażania przez kolejnych producentów tanich i łatwych w obsłudze lustrzanek cyfrowych. A230 wyposażono w matrycę APS-C o rozmiarze (23,6×15,8 mm) i rozdzielczości 10 megapikseli. Do obróbki obrazu zastosowano procesor BIONZ.

Co ciekawe na ostatniej konferencji prasowej firmy Samsung poświęconej aparatowi NX10 prezes Park Sang-jin powiedział, że koreański koncern nie przewiduje ekspansji w segmencie lustrzanek cyfrowych. Swoją decyzję argumentował wynikami badań rynku, z których wynika, że w najbliższym czasie konsumenci znacznie bardziej interesować się będą aparatami typu mikro 4/3 więc popyt na tanie lustrzanki gwałtownie zmaleje.

Można więc zakładać, że potwierdzenie się plotki z A230 w roli głównej będzie niejako poparciem dla odważnej tezy Pana Park Sang-jin. Z drugiej strony A230, która zniknęłaby z rynku byłaby jednym z krócej produkowanych aparatów na świecie.

źródło: watch.impress.co.jp