SP – 800 UZ Szybki, a do tego z jakim zoomem!?

Olympus SP - 800 UZ i jego 30-krotny zoom

Olympus SP – 800 UZ i jego 30-krotny zoom

Nie ukrywam, że super-zoom to mój ulubiony segment aparatów cyfrowych. Coraz większe możliwości szkieł montowanych w kompaktach tego typu w połączeniu z coraz mniejszymi wymiarami skutkują bardzo atrakcyjnymi propozycjami dla poszukujących wszechstronnego aparatu. To co jednak zaproponował Olympus przekracza najśmielsze oczekiwania wobec urządzenia tego typu. Na początku tego miesiąca światło dzienne ujrzały modele SP-800 UZ oraz SP-600 UZ ustanawiając tym samym nową granice wielkości zoomu w kompaktowym aparacie.

 

„Wyższy” SP – 800 UZ został wyposażony w obiektyw z 30-krotnym zoomem (ekwiwalent 28-840mm), matrycę 14 megapikseli, wewnętrzną pamięć 2 GB, podwójną stabilizację (mechaniczną i cyfrową) i szeroki wyświetlacz (16:9) o przekątnej 3 cale. W aparacie znalazły się ponadto Magiczne filtry, Tryb upiększania i funkcja Panoramy. Na lepszą jakość zdjęć wykonywanych w nierówno naświetlonych miejscach może mieć wpływ Technologia Kompensacji Cienia. W nowym aparacie tej marki nie mogło oczywiście zabraknąć trybu Inteligentnej Automatyki oraz układu Zaawansowanej Detekcji Twarzy.

 

Prostszą wersją SP-800 UZ jest SP – 600 UZ dysponujący mniejszymi zoomem (15x – ekwiwalent 28-420mm), mniejszą matrycą (12 megapikseli), pamięcią wewnętrzna 1 GB i oraz mniejszym wyświetlaczem (2,7”).

Co istotne obydwa aparaty mają bardzo szybki tryb zdjęć seryjnych. Można w nim rejestrować do 10 klatek na sekundę. Dotykając już tematyki wielu klatek w jednej sekundzie wart dodać, że nowymi SP – 600 UZ i SP – 800 UZ można także kręcić filmy w HD.

Na pochwałę zasługuje zmodernizowana konstrukcja aparatów. Mimo, tak pokaźnych szkieł nowe Olympusy zamknięto w obudowach zgrabniejszych i lżejszych niż w podobnych super-zomach poprzedniej generacji.

 

źródło: Olympus